FBI Cyber Surf Island
FBI Cyber Surf Islands: een spel dat écht gemaakt is door de FBI
Heb je al eens op TV de FBI gezien? Dat zijn de Amerikaanse onderzoekers van de nationale politie. Die houden zich onder andere bezig met 'Cyber Security': veiligheid op het internet.
Zij hebben nu een coole game gemaakt, waarin je zelf zo'n detective kan worden: erg spannend! Er zijn verschillende eilanden waarop je jouw 'cyber security' vaardigheden kan gaan testen en heel wat kan leren over online veiligheid.
Voor wie is dit spel bedoeld?
Cyber Surf Islands is in het Engels gemaakt (en in het Spaans), maar daar hoef je je niet door te laten afschrikken. Ben je een leerling uit het 4e, 5e of 6e leerjaar? Probeer het dan toch eens, met de hulp van een volwassene als het nodig is. We zijn er zeker van dat het wel zal lukken.
Hoe kan je het spel spelen?
Cyber Surf Island kan je spelen op de computer of een laptop. Het is een online spel, dus je moet surfen naar de website https://sos.fbi.gov/ .
Vervolgens moet je een eiland kiezen waarop je zal spelen. Die zijn ingedeeld volgens hoe oud je bent. Kies het eiland voor jouw leerjaar.
- 3d Grade is het derde leerjaar, dus voor kinderen van 8 à 9 jaar.
- 4th Grade is het vierde leerjaar, dus voor kinderen van 9 à 10 jaar.
- 5th Grade is het vijfde leerjaar, dus voor kinderen van 10 à 11 jaar.
- 6th Grade is het zesde leerjaar, dus voor kinderen van 11 à 12 jaar.
Op elk eiland staan er een hele boel spannende missies en spelletjes voor jou klaar. Heb je ze allemaal uitgespeeld? Dan is het tijd om een 'examen' af te nemen, om te zien of je klaar bent om een échte FBI agent te worden. Klik daarvoor op de luchtballon rechts bovenaan het scherm. Als je goed hebt opgelet tijdens de missies op het eiland, kan je in het examen aantonen hoe geweldig je vaardigheden voor online veiligheid zijn. Deel je resultaat zeker met je vrienden en daag hen uit om het nog beter te doen.
Er zijn heel wat verschillende spelletjes om te spelen én van te leren
Op de eilanden zal je je niet snel versvelen, want er zijn heel wat verschillende soorten spelletjes. Daarin leer je niet alleen heel wat bij over online veiligheid, maar train je ook nog eens de vaardigheden die elke FBI-agent nodig heeft. Hier zijn alvast enkele voorbeelden:
- Draaien aan het Rad: Hierbij krijg je een vraag over zaken die je wel of niet op het internet kan doen. Maak een veilige cyber keuze!
- Woordenzoeker: Zoek de definities die we gebruiken bij Mediawijsheid
- Bouw de Toren: Test je reactiesnelheid en word vooral niet zenuwachtig
- Schuifpuzzel: Puzzel jouw weg naar de mediawijze oplossing.
- Gebruik de FBI spionnen bril om de echte boodschappen van het internet te ontdekken.
- Duiker: Gebruik het juiste woord in de zin of je verdrinkt in de zee.
Wanneer je al deze minigames hebt volbracht, kan je aan het examen beginnen. Dat is heel wat minder eng dan het klinkt hoor. Hier kan je tonen wat je allemaal geleerd hebt in de spelletjes.
Lukt dat goed? Dan kan je het volgende eiland al eens gaan onderzoeken. Deel het spel met je vrienden voor nog meer fun!
Voor de leerkracht: Hoe gebruik ik dit spel in de klas?
Dit spel kan heel wat toepassingen hebben in jouw klas. Je kan het ten eerste gebruiken om kinderen bewust te maken van online veiligheid en hoe ze daar zelf aan kunnen werken. Het FBI thema maakt het extra cool, want geef toe: wie wil daar nu niet voor werken, net als in de film?
Je kan dit spel natuurlijk ook gebruiken tijdens de lessen taal. Leerlingen kunnen kennismaken met het Engels (of het Spaans) in de gemakkelijke spelletjes of zich erin verdiepen op de moeilijkere eilanden. Dat is een pak leuker dan woordjes vanbuiten leren.
Bekijk zeker ook eens de handleiding voor leerkrachten: de officiële FBI CSI Teacher Guide. Daar vind je nog heel wat tips en truukjes in terug, om in jouw klas aan de slag te gaan rond online veiligheid.
Veel plezier!
- 1,278 views
- 0 previews
- 6 versions
- 0 comments
- 1 follower
- Updated By:
- Karen Mouws
- January 6, 2017
- Posted By:
- Katja Schipperheijn
- August 24, 2016
- Versions:
- v.6
Page Options
0 Comments
Post a comment